[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Прописка в Україні при оформленні посвідки на проживання
Pravova_Dopomoga Сообщение # 1
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 11
Репутация: 0
Статус: Offline
Всі іноземці, які отримали документ для проживання в Україні (посвідку на постійне чи тимчасове проживання, довідку про звернення за захистом в Україні) зобов’язані задекларувати/зареєструвати місце проживання, або як ще кажуть - отримати “прописку”. Зробити це можна лише за однією адресою.
 Оскільки реєстрація місця проживання - це фактично останній етап оформлення дозволу на проживання в Україні, дехто ставиться до нього легковажно. Думають, що можна проживати в Україні без реєстрації, або шукають послуги “прописки” в Києві чи інших містах України, не перевіряючи тих, хто такі послуги надає.Сьогодні ми розповімо, чи обов'язкова така реєстрація, та яких правил варто дотримуватися під час процедури.
Іноземець має право змінювати місце проживання за власним бажанням - це можна зробити одночасно, тобто при реєстрації/декларації за новою адресою буде автоматично знято з попередньої. Важливо звернути увагу на терміни! Після отримання документа (посвідки), здійснити реєстрацію необхідно не пізніше ніж через 30 календарних днів. Цей термін рахується не з дати видачі, яка зазначена на документі на проживання в Україні, а з дати фактичного отримання документа іноземцем.При зміні адреси проживання термін для реєстрації теж 30 днів, і рахується з дня зняття з реєстрації за попередньою адресою.
Чому важливо дотримуватись термінів на прописку в Україні? При порушенні 30 денного строку іноземця буде притягнуто до адміністративної відповідальності (штраф складає від 1700 грн до 5100 грн). Також можуть накласти штраф на особу, яка надала житло для проживання іноземця і не здійснила заходів до його реєстрації вчасно (штраф від 340 до 680 грн, дуже рідко попередження). Ще один важливий момент! Після реєстрації/декларування місця проживання необхідно внести цю інформацію до посвідки на постійне/тимчасове проживання - на чіп. Зробити це можна в будь-якому підрозділі ДМС України.
 У 2022 році з’явилась нова можливість “прописатись”, а саме подати через веб-портал ДІЯ декларацію про місце проживання, тобто здійснити “декларування”. Для цього необхідно обов’язково:
  • мати КЕП (кваліфікований електронний підпис);
  • зареєструвати житло у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • якщо особа не є власником (співвласником) житла, потрібна згода власника (співвласників), яка теж підтверджується електронним підписом.


Таким чином, все можна зробити он-лайн і не відвідувати державні органи, але тут необхідно правильно заповнити декларацію, не забути здійснити оплату.Звичайно, оперування порталом ДІЯ для тих, хто проживає в Україні - це просто. За умови наявності електронного підпису та всіх документів.Більше інформації можна дізнатися в першоджерелі - https://pravdop.com/ua/publications/kommentarii-zakonodatelstva/kak-poluchit-propisku-v-ukraine-pri-oformlenii-vnzh-eto-obyazatelno-06-2022-137/.


https://pravdop.com/ua/
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

close